Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο της προετοιμασίας του 5ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού συγγραφής Μονόπρακτου Θεατρικού Έργου για μαθητές Γυμνάσιων και Λυκείων παρέχεται υποστήριξη με τη μορφή δύο τρίωρων εξ αποστάσεως συναντήσεων σε μαθητές που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν.
Οι συναντήσεις θα υλοποιηθούν από την κυρία Σοφία Βγενοπούλου, σκηνοθέτρια, τις εξής ημερομηνίες και ώρες:
α) Σάββατο 6 Απριλίου 2024, 17:00-20:00 και
β) Σάββατο 13 Απριλίου 2024, 17:00-20:00
Οι μαθητές που επιθυμούν να συμμετέχουν σε αυτήν τη δράση θα πρέπει να δηλώσουν τη συμμετοχή τους μέχρι και την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024 στην ηλεκτρονική διεύθυνση scriptheater.contest@gmail.com
Οι θέσεις είναι περιορισμένες (συνολικά 15) και για τον λόγο αυτό θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Επομένως, οι μαθητές που θα δηλώσουν συμμετοχή δεσμεύονται να παρακολουθήσουν ολόκληρο το πρόγραμμα.
Η παρακολούθηση των σεμιναρίων είναι δωρεάν για τους μαθητές.
Για ενημέρωσή σας σχετικά με τους όρους διεξαγωγής του διαγωνισμού επισυνάπτεται η Προκήρυξη.